Başak Erdemir | Orda, Beş Köy Var Uzakta: CİNQUE TERRE
1
post-template-default,single,single-post,postid-1,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.4,vertical_menu_enabled,paspartu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Orda, Beş Köy Var Uzakta: CİNQUE TERRE

“Şöyle uzaklara gitsem… Sakiiin, huzurlu minik kasabalar gezsem. Canım istediğinde yanımda uzanıp giden denize girsem, canım istediğinde bir ağacın altında ufku seyrederek Bellini’mi içsem. Üzerim tuzlu kalmış, bikinim kurumamış dert etmesem….”
Heh, işte Cinque Terre’ye bu cümleyi kurabilen herkes gidebilir.
Valize topuklu ayakkabı koymaya niyetlenenler, onları hemen allı pullu elbiseler ve fondotenlerle birlikte valizden çıkarıverin ve yerine en rahat spor ayakkabılarınızı, en rahat elbiselerinizi bir de parmak arası atıverin.
Cinque Terre’ye en rahat nasıl gidilir? : Cenova
Öncelikle, siz bizim gibi rezervasyonlarınızı son haftaya bırakmayın sakın. Sezon süresince tıklım tıklım oluyor bu minik cennet. İyi kötü bir yer bulursunuz ama istediğiniz köyde, uygun fiyatlı bir pansiyon bulmanız zorlaşabilir.
Efendim, Cinque Terre meğer Cenova’nın dibiymiş ve THY ile Cenova’ya direk uçuş varmış!  Yani şaşırıp da Milano’ya falan bilet almayın. Öhöm. Hayır biz yapmadık tabii ki bir arkadaşımız yapmış!
Her neyse, Cenova biletlerimizi aldıysak başlayalım gezmeye!
Genova havaalanından şehir gayet yakın, buradakinin aksine güzel bir manzara eşliğinde yaklaşık yarım saatte varıyorsunuz şehir meydanına. Yol boyu ilk gözüme çarpan pencereden pencereye iplerle asılmış, rüzgarda savrulan çamaşırlar, sıvası çıkmış renkli, eski, güzel apartmanlar ve Cenova’nın olmazsa olmazı koyu yeşil (bazen de sarı) panjurlar oldu.
No Comments

Post a Comment